Kterého vlka krmíte?

Jednoho rána vyprávěl starý indián z kmene Čerokíů svému vnukovi o bitvě, která se vede v lidském nitru.

vlci

Řekl: „Můj synu, v každém z nás spolu bojují dva vlci. Jeden je zlý. Je to zloba, závist, žárlivost, smutek, trápení, lakota, pýcha, sebelítost, vina, zášť, pocit méněcennosti, lež, domýšlivost, pocit nadřezenosti a pýcha.

Ten druhý vlk je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, klid, pokora, dobrota, shovívavost, soucit, štědrost, pravda, důvěra a víra.“

Vnuk se v tichosti zamyslel a potom se dědečka zeptal: „Který vlk zvítězí?“

Starý indián odpověděl: „Ten, kterého živíš.“

Kterého vlka živíte vy?

Přiznám se sama za sebe, že jsem se dlouho nechala utlačovat prvním vlkem a ještě dnes si občas uvědomím myšlenku, kterou sama sebe poškozuji, přistihnu se v situaci, kdy se mnou někdo manipuluje a já se nechám, nevěřím si a pochybuji sama o sobě. Prostě krmím zlého vlka.

Před několika lety jsem se rozhodla, že to už tak dál nebudu dělat. Od té doby se snažím změnit svůj postoj a své myšlenky.

Občas se sice přistihnu, že zlému vlkovi hodím nějakou flákotku, ale ve srovnání s tím, jak jsem se chovala dříve, vidím ohromný rozdíl. Můj dobrý vlk je vykrmený, lísavý a chrání mě. Při útoku zlého vlka mě upozorní a pro mě je čím dál snažší uvědomovat si tyto výpady proti mně.

V srdci cítím radost a pokoj, a nezáleží na vnější situaci, denní době, na tom, jestli mám hlad nebo jsem nasycená, jestli jsem unavená nebo odpočatá,… Prostě se přijímám taková, jaká jsem. Tečka 🙂

Musela jsem se k tomu propracovat a vidím sama na sobě, že je to práce na celý život. Ale vidím také, že to stojí za to.

Pokud se chcete připojit na stranu svého dobrého vlka proti zlému, ale nevíte, kde začít, mohu vám nabídnout jako průvodce e-book Emoce a nemoci.

Přeji vám všem krásný den a těším se na vaše ohlasy. Věřte mi, že mně vždycky udělá radost Vaše reakce – lajk, komentář – aspoň vím, že si nepíšu sama pro sebe 🙂 .

Tagy:
Jsem fyzioterapeutka zamilovaná do svého oboru, která vnímá i jeho přesah do celostního pojetí :-). Obdivuji dokonalost a moudrost lidského těla. Ráda zkoumám vztahy mezi hmotou, emocemi a duchem. V souladu s moudrostí tradiční čínské medicíny hledám cesty k pochopení životních úskalí a obnově zdraví a harmonie. Více si můžete přečíst zde >>